Nowo powstająca galeria położona będzie około trzy km od centrum miasta, przy drodze krajowej E 261 przy wyjeździe w kierunku Poznania. Znajdą się w nim: galeria handlowa, hipermarket spożywczy oraz market typu "dom i ogród".

Deweloper Dator Invest uzyskał już zgodę na inwestycję została już od rady osiedla na którym powstanie. Mimo to, jednak realizacja planów inwestycyjnych spółki związanych z gnieźnieńskim centrum będzie możliwa dopiero po uzyskaniu przez spółkę odpowiedniego statusu planistycznego dla nieruchomości. Co ciekawe, mimo spełnienia wszelkich formalności, inwestor czeka już dwa i pół roku na decyzję o warunkach zabudowy. Z drugiej strony przygotowywany plan zagospodarowania dotyczący przestrzennego, związany z budową galerii oraz istniejące studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Gniezna nie pozwalają na przeprowadzenie planowanej inwestycji.

Firma Dator Invest powstała w 1997 roku. Zajmuje się szeroko pojętą działalnością deweloperską. Realizuje projekty komercyjne i mieszkaniowe oraz biurowe i handlowe a także kupuje i zbywa grunty pod działalność inwestycyjną. Aktualnie deweloper przygotowuj inwestycje, dzięki którym w atrakcyjnych lokalizacjach powstaną dziesiątki metrów kwadratowych powierzchni handlowej pod wynajem. A na nabytych przez firmę gruntach wybudowano markety spożywcze – Tesco, Biedronka, Netto, Leade Price, oraz stacje paliw – BP i Neste.