W ubiegły weekend otworzono sklep duńskiej marki odzieżowej Vero Moda. Butik o powierzchni 118 metrów kwadratowych znajdzie się w strefie zwanej Ocean. Do grona najemców dołączył także sklep obuwniczy i z galanterią skórzaną marki Gino Rossi. Produkty sygnowane marką tej firmy klienci znajdą w strefie Las. Podobnie jak nowy punkt usługowy oddziału mBanku. To jednak nie koniec nowych sklepów. W czerwcu planowane jest otwarcie sklepu z biżuterią Lolita oraz salon z materacami marki Selene.

Port Łódź, wraz ze swoim strategicznym najemcą, sklepem IKEA, jest największym podmiejskim centrum handlowym w regionie. Parterowy budynek jest połączony ze sklepem IKEA. Łączna powierzchnia handlowo- rekreacyjna to siedem tysięcy metrów kwadratowych. Przy kompleksie znajduje się parking na 4500 miejsc parkingowych.

Zarządcą obiektu jest Inter IKEA Centre Group (IICG), spółka zajmująca się budowaniem i zarządzaniem centrami handlowymi, w których IKEA jest głównym Partnerem. IICG działa w całej Europie. Inter IKEA Centre Polska S.A. zarządza centrami handlowymi zlokalizowanymi w największych miastach w Polsce. Obiekty pod szyldem spółki znajdują się w Warszawie (Janki i Targówek), Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz Łodzi. Obecnie spółka wchodzi na rynek chiński.