Do końca 2014 roku deweloper planuje oddać 16 nowych obiektów. Na ich budowę potrzebuje 2,2 mld zł. , jak poinformował prezes firmy, Jan Mroczka, 30 procent tej kwoty stanowić ma wkład własny. W związku z tym wykorzysta ona również inne źródła finansowania.

– Mamy zdywersyfikowane źródła finansowania. Sprzedaż trzech naszych obiektów spółkom amerykańskiego funduszu Blackstone Real Estate zaspokoi nasze potrzeby kapitałowe do połowy przyszłego roku. Na początku 2012 roku zastanowimy się nad wyborem sposobu dalszego finansowania – stwierdził Mariusz Kaczmarek, członek zarządu oraz dyrektor finansowy Rank Progress.

30 maja na rynku Catalyst pojawiły się trzyletnie obligacje o wartości 100 mln zł. Kolejne ewentualne źródła kapitału to kredyty, emisja akcji i obligacji. Jednak jak stwierdził dyr. Kaczmarek emisja akcji przy obecnej wycenie spółki nie jest dla niej korzystna.

– Żeby nam się to opłacało, kurs akcji musi wzrosnąć do około 20 ł. Na razie jesteśmy silnie niedoceniani – mówi Kaczmarek.

W celu zwiększenia płynności notowań szefowie firmy zastanawiają się nad wypuszczeniem na rynek akcji o wartości kilku milionów złotych.

Rank Progress S.A. prowadzi inwestycje w całym kraju. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji wielko powierzchniowych centrów handlowych, śródmiejskich galerii handlowych, inwestycji mieszkaniowych oraz krótkoterminowych projektów o wysokiej rentowności. W lipcu 2010 roku firma weszła na Giełdę Papierów Wartościowych.