Aktualnie Dator jest we wstępnej fazie projektowania budynku. Na zakupionej działce ma stanąć dwukondygnacyjny nieduży obiekt handlowy, którego powierzchnia zabudowy wyniesie 3,5 tysiąca metrów kwadratowych a powierzchnia handlowa 5,5 metrów kwadratowych.

To już drugi obiekt handlowy budowany przez spółkę Dator Invest. Pierwszym z nich będzie centrum handlowe w Gnieźnie przy ul. Poznańskiej. W tym wypadku łączna powierzchnia zabudowy wyniesie 17,5 tysięcy metrów kwadratowych. W przyszłości w gnieźnieńskim centrum znajdą się: galeria handlowa, hipermarket spożywczy oraz market typu "dom i ogród".

Jak twierdzą przedstawiciele firmy jest ona również w posiadaniu niewielkiego gruntu o powierzchni dwóch tysięcy metrów kwadratowych w Zabrzu. Przewidziano na nim budowę pawilonu handlowo-usługowego.
 

W wypadku tej inwestycji firma uzyskała już zgodę na budowę. Mimo to, jednak realizacja planów inwestycyjnych spółki związanych z gnieźnieńskim centrum będzie możliwa dopiero po uzyskaniu przez nią odpowiedniego statusu planistycznego dla nieruchomości. Dodatkowo pomimo spełnienia wszelkich formalności, Dator Invest czeka już dwa i pół roku na decyzję o warunkach zabudowy. Z drugiej strony przygotowywany plan zagospodarowania przestrzennego, związany z budową galerii oraz istniejące studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Gniezna nie pozwalają na przeprowadzenie planowanej inwestycji.

Firma Dator Invest powstała w 1997 roku. Zajmuje się szeroko pojętą działalnością deweloperską. Realizuje projekty komercyjne i mieszkaniowe oraz biurowe i handlowe a także kupuje i zbywa grunty pod działalność inwestycyjną. Aktualnie deweloper przygotowuj inwestycje, dzięki którym w atrakcyjnych lokalizacjach powstaną dziesiątki metrów kwadratowych powierzchni handlowej pod wynajem. A na nabytych przez firmę gruntach wybudowano markety spożywcze – Tesco, Biedronka, Netto, Leade Price, oraz stacje paliw – BP i Neste.