Poza restauracjami w Kielcach i Zamościu, w tym roku może ruszyć trzeci lokal franczyzowy Steakhouse. Również w tym roku zarząd sieci zamierza podpisać przynajmniej trzy umowy na kolejne punkty, których otwarcie nastąpi w 2012 roku. Właściciel firmy nie chce jednak ujawniać ich lokalizacji. Na razie restauracje umijescowione są w Polsce południowej, ale zgodnie z zapowiedziami będą otwierane w całym kraju. Piramida Steakhouse ma w planach także uruchamianie lokali poza granicami kraju.

Pierwsza restauracja Steakhouse Piramida została otwarta w 2001 roku we Wrocławiu. Obecnie sieć prowadzi działalność w czterech lokalach we Wrocławiu, Bielsku-Białej i Opolu, a wkrótce uruchomi piątą placówkę w Galerii Twierdza w Zamościu. W ofercie restauracji znajdują się potrawy orientalnej kuchni egipskiej i arabskiej. Poza tym lokal wzbogaca menu o potrawy kuchni polskiej, włoskiej, meksykańskiej i amerykańskiej.

W ramach opłaty wstępnej sieć gwarantuje m.in. pozyskanie lokalizacji i negocjacje umów najmu, projekt technologiczny dla lokalu franczyzowego oraz bezpłatne wstępne szkolenie franczyzobiorcy. Podstawowe wymagania to lokal o powierzchni od 80 do 300 metrów kwadratowych (mniejsza w przypadku punktów w centrach i galeriach handlowych) oraz wyposażenie w media (sieć elektryczną, wodno-kanalizacyjną oraz gazową).