Wśród firm korzystających z wdrożonych przez Hicron rozwiązań IT znajduje się m.in. Piekarnia Pod Telegrafem – sieć ponad 160 punktów piekarniczo cukierniczych zlokalizowanych w pięciu województwach w Polsce.

Do aplikacji wspierających sprzedaż w Piekarni, zaproponowanych przez HICRON, należy nowatorskie rozwiązanie HICRON POS Solution. Obejmuje ono m.in. obsługę płatności gotówkowych i bezgotówkowych, rejestrację zwrotów towarów, współpracę z urządzeniami wagowymi, sprzedaż za pomocą czytnika kodów paskowych, składanie zleceń zakupu, ich realizację i obsługę, inwentaryzację i raportowanie, zarządzanie cenami i wiele innych.

– Rozwiązanie HICRON POS w Piekarni Pod Telegrafem będzie wykorzystywane przede wszystkim w celu usprawnienia zarządzania sprzedażą i zatowarowaniem, a także ułatwienia przepływu informacji między centralą firmy, a jednostkami odpowiedzialnymi za sprzedaż detaliczną. W punktach sprzedaży detalicznej, osoby odpowiedzialne za sprzedaż będą korzystać bezpośrednio z dobrodziejstw systemu SAP ERP mając dostęp do bieżących informacji np. na temat cenników, rodzajów i ilości towarów, promocji, etc…. Przeprowadzane przez punkty sprzedaży detalicznej transakcje będą automatycznie odzwierciedlane w systemie centralnym – SAP ERP, dając między innymi możliwość bieżącego raportowania wyników osiąganych przez punkty sprzedaży” – twierdzi Robert Stiller, Business Solution Architect w firmie HICRON.
Główną zaletą oprogramowania HICRON POS jest znaczne obniżenie kosztów operacyjnych. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu elastycznego i konfigurowalnego modelu biznesowego w którym uruchamiane są wskazane przez użytkownika procesy. Przy użyciu oprogramowania HICRON pracownicy administracyjni i sprzedawcy mogą szybko i sprawnie zmieniać reguły dotyczące zapasów i cen, stosować nowe rabaty, dodawać promocje i wprowadzać zmiany w zakresie strategii zatowarowania magazynów centralnych i punktów sprzedaży detalicznej.

W Piekarni Pod Telegrafem wdrożono również aplikację SAP ERP. Miało to doprowadzić do pełnej automatyzacji sprzedaży i optymalizacji działań firmy.

Spółka Hicron specjalizuje się w realizacji kompleksowych projektów IT dla dużych firm i przedsiębiorstw średniej wielkości. Jako partner SAP Polska, spółka świadczy usługi wdrożeń, rozwoju, audytu aplikacji SAP ERP oraz SAP BusinessObject. Wśród klientów spółek są m.in. firmy takie jak AmRest, Netia, Nestle, Kompania Piwowarska, Porsche, Amag, Scandinavian Tobacco.