Sławomir Murawski

Za sprawą trwającej niemal rok rozbudowy, zabrzańskie Centrum Handlowe M1 zostało powiększone do 47,5 tysiąca metrów kwadratowych. Tym samym oferta handlowa została wzbogacona o takie marki jak Reserved, Cropp, Wojas, Swiss, Vobis, Bergson, Douglas, House, Rossmann, Vanilia czy nowość w galeriach handlowych, odzieżowa marka Face. W centrum handlowych swój dwudziesty już salon otworzyła również firma Martes Sport, która w lokalu o powierzchni 1230 metrów kwadratowych będzie prowadzić sprzedaż ubrań i akcesoriów sportowych. Do Zabrza wprowadzony został również, oczekiwany przez mieszkańców miasta, salon TK Maxx. Sklep zajmuje powierzchnię 1 956 metrów kwadratowych. Tylko w tym sklepie pracę znalazło około 40 osób. A jak szacował Grzegorz Mojszczak, dyrektor M1 w Zabrzu, za sprawą rozbudowy zatrudnienie otrzyma nawet 300 mieszkańców Zabrza i okolic.

Na zabrzan praca będzie z pewnością czekać również w strefie food court M1. Przestrzeń restauracyjna została zaprojektowana w samym środku budynku. Po dwóch przeciwległych stronach mieszczącego się tu patio zostały otwarte ogródki KFC i Cafe Chopin.

Jak podają przedstawiciele Metro Group Asset Management, poziom komercjalizacji obiektu sięgnął już 93 procent, w sprawie pozostałej powierzchni, nadal toczą się rozmowy.