Otwarcie projektu spółki deweloperskiej Echo Investment – Galerii Echo w Kielcach, nastąpi już za niespełna trzy miesiące. Częścią inwestycji jest nowatorski na rynku koncept Dekorada, który będzie skupiał producentów, doradców i dostawców produktów tylko z jednego sektora – wyparzenia wnętrz.

– Im bliżej dnia otwarcia, tym większe jest zainteresowanie najemców wolnymi powierzchniami. Dekorada będzie przecież jedynym tego typu obiektem handlowym w regionie. Celem inwestora jest stworzenie jak najciekawszego wachlarza produktów, dlatego cały czas trwają negocjacje z kolejnymi najemcami – mówi Anna Radecka, odpowiedzialna za komercjalizację Dekorady z ramienia Colliers International.

Obecność w Dekoradzie zadeklarowały już Stolwit, Selene oraz Komandor. Firma Stolwit Meble jest producentem działający w branży meblowej od ponad 30 lat. Salon otwierany w kieleckiej Dekoradzie (o powierzchni 130 metrów kwadratowych) będzie czwartą placówką sieci. Dwie działają już w Warszawie, trzecia mieści się w Wieruszowie, miejscowości skąd wywodzi się firma.

W Dekoradzie, lokal o powierzchni 120 metrów kwadratowych, zajmie także firma Selene, która prowadzi sprzedaż materaców, łóżek, stelaży, podgłówków oraz galanterii pościelowej. Będzie to już 40 punkt ogólnopolskiej sieci. A w Kielcach pojawi się również punkt handlowy firmy Komandor, specjalizującej się w produkcji i montażu szaf, garderób i wnęk z drzwiami przesuwnymi. Klienci będą mogli tu nie tylko zakupić wybrany towar, ale i samodzielnie go zaprojektować.