Centrum M1 w Zabrzu

Inwestujemy w realizację nowoczesnych centrów handlowo-rozrywkowych, które stają się naszym znakiem rozpoznawczym. Jednocześnie decydujemy się na sprzedaż starszych, wcześniej wybudowanych obiektów, co do których nie posiadamy już możliwości ich rozbudowy. Przykładem tych działań jest sprzedaż centrum handlowego w Bełchatowie, które działa na rynku od dość dawna, bo od maja 2000 roku.

Obecnie otrzymujemy sygnały dotyczące zainteresowania kolejnymi projektami, zrealizowanymi w latach 2000-2004. Nie wykluczamy, że w przypadku pojawienia się chętnych, podejmiemy decyzje o sprzedaży dalszych tego typu obiektów handlowych.

Warto bowiem zaznaczyć, że na rynku istnieje grupa inwestorów zainteresowana niewielkimi obiektami handlowymi działającymi w miastach średniej wielkości. Przyciąga ich sprawdzona lokalizacja, model zarządzania oraz mocna pozycja danego centrum na lokalnym rynku. To wszystko sprawia, że nasza spółka jest gotowa podjąć decyzje o sprzedaży kolejnych galerii handlowych (z założeniem, że pozyskane z tych transakcji środki będą przeznaczone na realizację kolejnych projektów).

 

Shopping Center Forum & Trade Fair
Dyskusja na temat zmian zachodzących w obrębie inwestycji na rynku nieruchomości handlowych pojawi się z pewnością na najbliższej konferencji i targach Shopping Center Forum & Trade Fair (8-9 września 2011, Warszawa, hotel Hilton).