Salon firmowy Reserved

W rozmowie z Retailnet.pl Iwona Książek, przedstawiciel firmy Intersport, powiedziała: – Dwa nowe lokale będą miały odpowiednio powierzchnię: 1101 metrów kwadratowych w Millenium Hall oraz 993 metrów kwadratowych w Galerii Kaskada.

Salony ruszą wraz z otwarciem centrów handlowych, czyli jesienią bieżącego roku.

Strategia rozwoju nowych sklepów w latach 2011-2013 przewiduje uruchamianie placówek w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców. W przyszłym roku salony spółki pojawią się także w Centrum Handlowym Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim oraz Centrum Handlowym Korona w Kielcach. W przyszłości firma zamierza również zmniejszać powierzchnię sklepu wzorcowego poprzez ograniczenie części magazynowej.

Grupa Intersport jest organizacją zajmującą się detaliczną sprzedażą artykułów sportowych. W ponad 30 krajach znajduje się pięć tysięcy sklepów z tym logo. Ponad 80 procent przychodów Grupy generowanych jest na rynku europejskim (uwzględniając dodatkowo Rosję), co przekłada się na około 17-procentowy udział w tym rynku. W Polsce salony Intersport znajdują się w 17 największych miastach m.in. w warszawskiej Arkadii oraz Złotych Tarasach, CH Borek we Wrocławiu, Galerii Jurajskiej w Częstochowie oraz w łódzkiej Manufakturze.