Nowy sklep Toy Planet za około dwa tygodnie zostanie otwarty w Oławie, której liczba mieszkańców nie przekracza 40 tysięcy.

– Chcemy sprawdzić, jak nasza marka będzie odbierana przez klientów małych, lokalnych rynków – informuje Robert Mamocki, właściciel kobierzyckiej firmy Creator Polska, do której należy zabawkarska Toy Planet. – Z naszych obserwacji wynika, że wprowadzenie do małych miejscowości sieci – obecnej dotąd głównie w dużych miastach – powoduje, że szybko staje się ona dominująca w danym regionie, co zwiększa oczywiście rentowność biznesu – dodaje.

Dla Toy Planet otwarcie sklepy w Oławie będzie zatem sprawdzianem – jeśli koncept okaże się zbieżny z aktualnymi założeniami właściciela sieci, kolejne sklepy będą otwierane właśnie w miejscowościach do 50 tysięcy mieszkańców.

Mamocki zapewnia przy okazji, że już teraz od franczyzobiorców otrzymuje sygnały zainteresowania wprowadzeniem sklepu Toy Planet na lokalne rynki. – O ile oławski projekt okaże się sukcesem, współpracę z nimi z pewnością podejmiemy – mówi.

Oławski rynek okazał się również ciekawy dla spółki NG2 – 28 maja otworzyła ona w Galerii Oława salon obuwniczy CCC. Natomiast pod koniec kwietnia działać zaczął tu również sklep z odzieżą, należącej do Grupy LPP, marki Reserved.