Klub Power Fitness Premium otworzy w Europie Centralnej lokal o powierzchni 2600 metrów kwadratowych. Poza standardową ofertą rekreacyjną, w gliwickim projekcie pojawi się również kilka kortów do gry w squasha. Na klientów będzie czekać tu również mała restauracja, serwująca zimne posiłki i kawiarnia oraz fitness bar.

Przedstawiciele Helicala poinformowali również, że w najbliższym czasie zostanie powiększony lokal Power Fitness Premium Club w innym obiekcie dewelopera – opolskim Turawa Parku. Tamtejszy lokal zostanie rozbudowany do 1400 metrów kwadratowych. Także w nim zostanie zainstalowana sala do quasha.

Helical Poland jest spółką zależną Helical Bar plc, brytyjskiej firmy inwestycyjno-deweloperskiej. Centrum handlowe Europa Centralna, powstające w Gliwicach, to jeden ze sztandarowych projektów firmy. Przy tym przedsięwzięciu Halical odpowiada również za komercjalizację (wspólnie z firmami King Sturge i Colliers International). Do tej pory umowy najmu lokali w gliwickiej galerii podpisali m.in. Castorama, Tesco Extra, Media Expert, RTV Euro AGD, Kakadu, Super-Pharm, Smyk, Reserved, H&M, Kappahl, Cubus, Lindex, Empik, CCC, Wojas. Sklepy te ruszą wraz z otwarciem obiektu – planowany termin to jesień 2012 roku.