Otwarty w czwartek w Poznaniu market Obi to także pierwszy punkt sieci w Wielkopolsce. Nowy sklep zlokalizowany jest przy ul. Szwedzkiej 2. i ma ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Na jego ofertę sprzedażową składa się 50 tysięcy produktów.

Pojawienie się na poznańskim rynku sklepu OBI oznacza dla lokalnego rynku również nowe miejsca pracy, ponieważ wiadomo już, że zatrudnienie znajdzie w nim ponad 150 osób.

Wcześniej – w kwietniu tego roku – market sieci pojawił się w Gdańsku, gdzie stanowi on część kompleksu Morskiego Parku Handlowego, projektu którego deweloperem jest spółka Liebrecht & Wood.

Przedstawiciele sieci już teraz zapowiadają jednak, że na tym nie kończą się plany rozwoju firmy. Kolejny market budowlany pojawi się w Suwałkach. Otwarcie zostało zaplanowane na piątek, 10 czerwca. Będzie już 38 sklep OBI w Polsce.

Sieć marketów budowlanych prowadzi działalność na terenie całej Polski. Firma na lokalizacje wybiera przede wszystkim duże miasta, w których buduje obiekty wielkopowierzchniowe – nawet do 16 tysięcy metrów kwadratowych.

OBI jest międzynarodowym koncernem o ponad 40-letniej tradycji. Przez ten okres w Europie powołanych zostało ponad 500 marketów, które funkcjonują w 13 krajach. OBI jest obecne w przede wszystkim w Niemczech, a także w Austrii, Bośni i Hercegowinie, Czechach, Rosji, Ukrainie, Słowenii, Szwajcarii, Chorwacji, Rumunii, na Węgrzech i we Włoszech.