Nowe centrum handlowo-usługowe przy zbiegu ul. Piłsudskiego i Wojskowej w Siedlcach będzie liczyć około 26 900 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Znajdzie się tu miejsce dla 140 sklepów. Przebudowanej Galerii S będzie towarzyszyć parking na blisko 900 miejsc postojowych (750 w garażu podziemnym oraz 150 na zewnątrz budynku). Całość powstanie na 19 845 metrach kwadratowych zabudowy.

Projekt Strusa zakłada także rozbudowę infrastruktury wokół galerii. Po konsultacjach z miastem ustalono, że wokół całego kompleksu ruch będzie odbywał się dwukierunkowo. Przewidziana jest budowa ronda u zbiegu ulic Sportowej i Katedralnej. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Katedralnej i Wojskowej zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Inwestycja zakłada również odrestaurowanie wchodzącego w skład kompleksu zabytkowego obiektu byłego Banku NBP. W nowej formie obiekt będzie pełnił funkcje kawiarniano-gastronomiczną i kulturalno–rozrywkową.

Uatrakcyjnienie przestrzeni wokoło ma przyciągnąć klientów, ale i samych najemców. Poza sklepami modowymi czy sieciami gastronomicznymi, w siedleckim projekcie Strusa pojawi się najprawdopodobniej również pięciocalowe kino. Za komercjalizację projektu odpowiedzialna jest firma King Struge.