Pasaż Victoria

– Obecnie mamy podpisane umowy najmu na 65 procent planowanej powierzchni handlowo – użytkowej, która ma wynosić 93 tysięcy metrów kwadratowych. W Łacinie znajdą się między innymi: Carrefour, Leroy Merlin, Electro World, Empik, Smyk, Sephora, Douglas, H&M, C&A, Mango, Deichmann, Apart, W. Kruk oraz Multikino z 11 nowoczesnymi salami. – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Błędowski. Aktualnie trwają rozmowy z kolejnymi potencjalnymi najemcami centrum.

Apsys rozpoczął już procedurę uzyskiwania pozwolenia na budowę poznańskiego centrum. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na drugą połowę 2012 roku, natomiast otwarcie centrum na drugą połowę 2014 roku. Błędowski poinformował także, iż zarząd firmy ma już za sobą wybór pracowni architektoniczne, która odpowiadałaby za opracowanie projektu centrum. W tej kwestii oczekuje tylko na ostateczną decyzję prezesa firmy Maurice’a Bansay.

CH Łacina ma być usytuowana na prawym brzegu Warty, tuż przy Rondzie Rataje, w pobliżu Starego Miasta. Będzie to jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych powstających w Polsce. Galeria ma dysponować 108 tysiacami metrów kwadratowych powierzchni GLA. Na terenie Łaciny zlokalizowane będzie ponad 300 punktów handlowych, w tym 237 butików oraz 58 sklepów o średniej i dużej powierzchni, Multikino, Aleja Mody skupiająca znane marki odzieżowe, hipermarket Carrefour oraz food Cort z dwudziestoma restauracjami.

Grupa Apsys to międzynarodowy operator i zarządca nieruchomościami handlowymi specjalizujący się w rozwoju centrów handlowych w Polsce, Francji i Rosji. Flagowym Projektem firmy jest centrum Manufaktura w Łodzi. Obecnie firma zarządza 14 obiektami handlowymi w naszym kraju o łącznej powierzchni ponad 600 tysięcy metrów kwadratowych w 11 miastach. Rocznie spółka realizuje na polskim rynku budżety eksploatacyjne na poziomie 120 mln zł.