Centrum Handlowe Łacina w Poznaniu

Podczas wrześniowego spotkania deweloper zajmie stoisko C11, na którym zaprezentuje swoje portfolio inwestycyjne.

W Polsce spółka Apsys realizuje obecnie centrum handlowe Łacina w Poznaniu. Aktualnie jest na etapie wyboru architekta. Łacina będzie usytuowana na prawym brzegu Warty, tuż przy Rondzie Rataje, w pobliżu Starego Miasta. Centrum będzie miało 95 tysięcy metrów kwadratowych. Powstanie w nim 300 punktów handlowych i usługowych, w tym 220 butików, 55 sklepów o średniej i dużej powierzchni. W strefie gastronomicznej funkcjonować będzie 25 lokali. Dla klientów zostanie przygotowany parking podziemny i naziemny na 3,2 tysiąca miejsc. Budowa obiektu rozpocznie się w przyszłym roku. Z kolei oddanie galerii do użytku ma nastąpić w 2014.

Ponadto firma prowadzi działania deweloperskie w innych miastach. – Firma Apsys planuje rozszerzanie polskiego portfolio projektów deweloperskich o jedno nowe centrum handlowe rocznie. Obecnie pracujemy nad czterema projektami inwestycyjnymi, m.in.: w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Każdy znajduje się na innym etapie rozwoju. Najwcześniej oddane do użytku zostanie Centrum Handlowe Łacina w Poznaniu. W Warszawie i we Wrocławiu trwają prace nad uregulowaniem kwestii gruntowych – powiedział Maciej Wróblewski, wiceprezes i dyrektor działu rozwoju Apsys Polska.

Wrześniowa konferencja będzie okazją, aby dowiedzieć się więcej o nowych inwestycjach firmy bądź podjąć współpracę w zakresie już istniejących projektów. Apsys zarządza bowiem 14 centrami handlowymi w całej Polsce.