Salon Okularium funkcjonuje w Centrum Handlowym Belg od 27 maja. Firma posiada obecnie 21 punktów optycznych, ale jak zapowiadają jej przedstawiciele, w planach ma otwieranie dwóch, trzech nowych salonów rocznie. W Okularium można nabyć okulary, soczewki kontaktowe, ale również skorzystać z usług, towarzyszącego salonom, gabinetu okulistycznego i na miejscu przebadać wzrok.

Każdy salon posiada w ofercie od 500 do 1300 oprawek okularowych. Firma jest w Polsce wyłącznym dystrybutorem oprawek takich marek jak Cotton Club, Olivieri Studio i Clark. Posiada także własne brandy – najbardziej rozpoznawalny to Oxys.

Okularium działa w strefie „Zdrowie i uroda” – najemcami w tej grupie są również Centrum Stomatologii i Medycyny 4DENT, apteka Salamandra, a także Sunline Fabryka Słońca i drogeria Rossman. Obiekt handlowy skupia łącznie ponad 50 punktów handlowo-usługowych. Działają tu również supermarket spożywczy – Carrefour, oraz sklepy w strefach: dla domu, odzież i galanteria, obuwie, RTV/AGD, usługi, gastronomia.

Za wynajem powierzchni handlowej w Centrum Handlowym Belg odpowiedzialna jest warszawska spółka Balmain Polish Retail Investments (właściciel obiektu). Projektem zarządza natomiast King Sturge.