O potrzebie zwiększenia powierzchni handlowej wejherowskiego centrum handlowego, którego właścicielem i zarządcą jest spółka Kaszuby Inwest, zadecydowały dynamika rozwoju regionu i wymogi konkurencyjności rynkowej. Dlatego właściciele chcą również zwiększyć atrakcyjność oferty Centrum Handlowego Kaszuby, obecnego na tutejszym rynku od lipca 2005 roku.

Za sprawą rozbudowy (nadbudowana zostanie m.in. druga kondygnacja) powstanie około 6,5 tysiąca metrów kwadratowych nowej powierzchni. Właściciele chcą, aby ta część została wynajęta w myśl zasady „zakupy i relaks” – powstać ma obszerna strefa restauracyjna, a także salon kosmetyczny lub studio urody, sklep z branży AGD/RTV, punkty usługowe i butiki modowe.

W chwili obecnej poszukiwani są najemcy do małych lokali o powierzchni od 5 do 12 metrów kwadratowych. Najbardziej pożądani są operatorzy telefonii komórkowej, sprzedawcy słodyczy czy gadżetów, czyli sieci stanowiące uzupełnienie bazowej oferty centrum handlowego.

– Interesują nas także osoby, których działalność mogłaby odbywać się na zewnątrz, w sposób stały lub okazjonalny i byłaby spójna z ofertą Centrum Kaszuby. Liczymy się także z pewną rotacją na wynajętych powierzchniach. W związku z tym tworzymy listę rezerwową i uzupełniającą najemców – twierdzi zarządca centrum.