Galeria Leszno

Park handlowy to obiekt zlokalizowany poza miastem lub w znacznej odległości od jego centrum. Bazuje na przyzwyczajeniu konsumentów do planowania zakupów, dlatego też retail parki stawiają na międzynarodowe firmy operujące w formacie sklepów wielkopowierzchniowych, niejednokrotnie także, wolnostojących w ramach kompleksu handlowego. Dobór odpowiednich najemców pozwala stworzyć potrzebę dojazdu z odległych części miasta.

Wielkopowierzchniowe sklepy stanowią dla klientów retail parków docelowe miejsce zakupów, dlatego też obszar oddziaływania takiego obiektu ma charakter regionalny. Ten trend wzmacnia także prosty układ lokali zapewniający klientowi szybkie odnalezienie interesujących go usług oraz możliwość wejścia do budynku wprost z parkingu czy ulicy. W związku z tym najlepiej sprawdzają się one przy głównych drogach i węzłach komunikacyjnych.

Wśród deweloperów, którzy decydują się na budowę tego typu obiektów są m.in. P.A Nova (retail park w Stalowej Woli oraz koncept łączący galerie i park handlowy w Kluczborku i Gorlicach), Euroinvest Saller (Tarnowskie Góry), Liebrecht & wooD (format łączący retail parki i centra outletowe), Rank Progress (projekt w Miejscu Piastowym koło Krosna).