Dyrektor Marketingu i produktu Leroy Merlin, Jarosław Truchel twierdzi, że do końca 2011 firma ma mieć już 43 placówki (obecnie jest ich 40). W planach zarządu są otwarcia sklepów w Białymstoku, Puławach i Zielonej Górze. Na początku czerwca Leroy Merlin Polska otworzyła już obiekt handlowy w Gliwicach o powierzchni handlowej około 10,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Co więcej kierownictwo firmy poinformowało także, iż zamierza uruchomić w 2011 roku sprzedaż internetową. – W ubiegłym roku uruchomiliśmy usługę zamówień na telefon, widzimy duże zainteresowanie, w każdym sklepie nawet 4-5 tysięcy zamówień miesięcznie składanych jest przez telefon – stwierdził Jarosław Truchel. Aktualnie firma rozpoczęła już prace nad uruchomieniem internetowej platformy sprzedażowej.

Firma Leroy Merlin rozpoczęła działalność w roku 1923 we Francji. Od 1979 jest stowarzyszona z rodzinną grupą finansową Association Familiale Mulliez (AFM).W 2006 roku z firm branży budowlanej, które należały do AFM, utworzono GROUPE ADEO. Obecnie jest to drugi w Europie i czwarty na świecie dystrybutor w tej branży.W skład GROUPE ADEO wchodzą duże sklepy budowlano-dekoracyjne – Leroy Merlin, małe i średniej wielkości sklepy (AKI, Bricocenter, Weldom), sklepy-składy (Bricoman, Bricomart) i inne (DomPro, Zodio Kbane).

W Polsce firma Leroy Merlin rozpoczęła działalność w 1994 roku, a w 1996 otworzyła pierwszy market w Piasecznie pod Warszawą. Aktualnie posiada w Polsce 40 sklepów o powierzchni handlowej od 6 do 18 tysięcy metrów kwadratowych. Lokalizowane są one m.in. w dużych centrach handlowych. Łącznie w polskich sklepach Leroy Marlin zatrudnionych jest około 7300 osób.