Sieć salonów Royal Collection w Centrum Handlowym Forum istnieje od samego początku jego funkcjonowania. Obecnie firma dysponuje lokalem o powierzchni sprzedaży około 920 metrów kwadratowych. W zmienionym wnętrzu, klienci mają dostęp do większej ilości marek. W ofercie salonu Royal Collection w Gliwicach konsumenci znajdą między innymi kolekcje Bandolera, Bleifrei, Lavard, S Milano, NTS, Stenstroms, Oscar Jacobson, Re Del Mare, Otto Hauptman, Campione, Pierre Cardin, More&More, Benetton, Sisley, Carl Gross, Olsen.

Właściciele ogólnopolskiej sieci informują, że przy okazji zmian w salonie, przygotowali kilka działań marketingowo-sprzedażowych. – Zbliża się okres wielkich wyprzedaży kolekcji wiosenno-letnich, dlatego z całą pewnością spotka się to z zainteresowaniem klientów – mówi Beata Józefowska, marketing manager ze spółki Fashion Connection, odpowiadającej za salony Royal Collection. W tym okresie firma zamierza przystąpić do intensywnej kampanii promocyjnej.

Centrum handlowe Forum jest pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Gliwicach, zlokalizowanym w centrum miasta. Właścicielem obiektu jest niemiecki fundusz inwestycyjny DEKA Immobilien GmbH. W obiekcie funkcjonuje 140 sklepów, w tym marki, które po raz pierwszy zagościły w mieście: Zara, H&M, Cropp Town, Home&You, Almi Decor, a także multipleks Cinema City.