Immofinanz zapowiada, że w ciągu kilku najbliższych lat w naszym rejonie zainwestuje około miliona euro. Będzie rozwijać działalność zarówno na rynku nieruchomości handlowych, jak i biurowych i magazynowych. Poza Polską, dla firmy interesujący jest również rynek rosyjski.

U nas Immofinanz jest już właścicielem ponad 356 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni brutto. Około 60 procent tej liczby, stanowią powierzchnie handlowe.

Firma Immofinanz jest właścicielem między innymi katowickiego centrum handlowego Silesia City Center, które aktualnie podlega rozbudowie. Prace potrwają jeszcze do jesieni 2011 roku. Za sprawą rozbudowy centrum zwiększy swoją powierzchnię z 66 tysięcy metrów kwadratowych do 86 tysięcy metrów kwadratowych. Powstanie 60 dodatkowych sklepów. W nowym kompleksie znajdą się dwa salony grupy Max Mara: Penny Black i Weekend by Max Mara, a także drugi w Polsce ekskluzywny salon Red Valentino. Oprócz lokali handlowych w centrum pojawi się nowy parking zlokalizowany na dachu obiektu -pomieścić do 500 samochodów. Łącznie Silesia dysponować będzie 3525 miejscami postojowymi.

Za koncepcję architektoniczną obiektu odpowiada firma Bose International Planning and Architecture. Z kolei generalnym wykonawcą projekty jest firma budowlana Erbud.