Panel Nut firmy ABM

W nowym salonie Komfort klienci znajdą szeroki wybór paneli, drewna, wykładzin i dywanów oraz drzwi. Dodatkowo można w nim zamówić usługi związane z dostawą, montażem i konserwacją podłóg. Sklep czynny jest od poniedziałku do soboty między 9.00 a 22.00 i w niedzielę między 10.00 a 20.00.

Obecnie sieć Komfort liczy 156 sklepów, z czego w Polsce istnieje 110 sklepów własnych i 37 franczyzowych marki, oraz 7 placówek w Czechach i 2 na Słowacji. Łącznie w Polsce zatrudnionych w nich jest ponad 1100 pracowników.

Spółka Komfort S.A. jest największa w Polsce siecią detaliczną oferującą ponad 2000 różnych wzorów podłóg drewnianych, paneli podłogowych, dywanów i wykładzin. Firma Sklepy Komfort S.A powstała w 1992 roku w Szczecini. W kwietniu 2007 r. sieć przeszła na własność funduszu Polish Enterprise Fund VI zarządzanego przez Enterprise Investors, zaś w sierpniu 2007 roku przejęła od duńskiego koncernu Taeppeland Holding, jednego ze swych największych rywali rynkowych, sieć sklepów Topwert Świat Dywanów.

Od 2008 roku firma rozwija równoległą sieć franczyzową w miastach liczących między 25 a 80 tysięcy mieszkańców. Obecnie działa 37 salonów partnerskich Komfort. W 2009 roku spółka otworzyła pierwsze dwa sklepy w Czechach – w Ołomuńcu i w Pilźnie. W 2010 zostały otwarte kolejne sklepy – w Usti nad Labem (styczeń 2010), w Pradze (luty 2010), w Karvinie (marzec), Ostrawie (kwiecień), Libercu (czerwiec). W marcu 2010 r. otwarty został pierwszy sklep na Słowacji – w Koszycach, a w marcu 2011 r. kolejny – w Preszowie.

W 2009 roku do oferty firmy wprowadzone zostały branże komplementarne: firany i zasłony, drzwi. Komfort rozwija również sprzedaż za pośrednictwem e-sklepu na www.komfort.pl.

Właścicielem centrum jest firma Apollo-Rida Poland, która posiada także galerie M1 w: Bytomiu, Czeladzi, Częstochowie, Krakowie, Łodzi, Markach, Poznaniu oraz Radomiu. Obiektem zarządza Metro Group Asset Management. 1 czerwca 2011 roku otwarta została rozbudowana część M1. Prace związane z powiększeniem centrum trwały od lipca 2010 roku. Z chwilą otwarcia pojawiło się w nim kilkadziesiąt nowych sklepów, w ten sposób liczba sklepów zwiększyła się do 103, a tym samym powierzchnia całkowita obiektu do około 48 tysięcy metrów kwadratowych. Na dobudowanej przestrzeni najmu (9 tysięcy metrów kwadratowych) otworzone zostały m.in. sklepy Bergson, Douglas, Cropp, Gatta, House, Vanilia, Jysk, Lavard, Komfort, księgarnia Matras, Reserved, Rossmann, czy TK Maxx, Yes oraz Wojas.