Restauracja KFC zlokalizowana jest w nowej części centrum handlowego, w specjalnie wydzielonej strefie gastronomicznej, w otoczeniu sklepów i butików wielu renomowanych marek, dotychczas w Zabrzu niedostępnych.

KFC to światowa sieć restauracji serwująca dania z kurczaka, światowy pionier restauracji szybkiej obsługi. Aktulanie sieć posiada w 100 krajach na cąłym świecie 16 tysięcy restauracji, w których codziennie obsługiwanych jest około 12 milionów klientów. W Polsce marka KFC należy do holdingu AmRest, który zarządza obecnie prawie 130 restauracjami tej marki.

Rozbudowana część Centrum Handlowego M1 została oddana do użytku 1 czerwca 2011. Wraz z otwarciem nowego pasażu liczba sklepów zwiększyła się do 103, tym samym powierzchnia całkowita obiektu powiększyła się do około 48 tysięcy metrów kwadratowych. Na dobudowanej przestrzeni najmu (9 tysięcy metrów kwadratowych) otworzone zostały m.in. sklepy Bergson, Douglas, Cropp, Gatta, House,Vanilia, Jysk, Lavard, Komfort, księgarnia Matras, Reserved, Rossmann, czy TK Maxx, Yes oraz Wojas. Właścicielem centrum jest firma Apollo-Rida Poland, która posiada także galerie M1 w: Bytomiu, Czeladzi, Częstochowie, Krakowie, Łodzi, Markach, Poznaniu oraz Radomiu. Obiektem zarządza Metro Group Asset Management.