Będą to kolejne inwestycje realizowane we współpracy z miastem. W 2010 roku Womak Alfa Sp. z o.o. wybudował w Rzeszowie wiadukt ułatwiający komunikację okolicznym mieszkańcom – nastąpiło to w rok po oddaniu do użytku Galerii Nowy Świat. Teraz firma zobowiązała się do zrealizowania dwóch kolejnych projektów. Wszystkie stanowią element rozbudowy infrastruktury przestrzennej wokół galerii i w 100 procentach finansowane są przez Womak.

W sąsiedztwie Galerii Nowy Świat powstanie parking, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy miasta, nie tylko klienci Galerii Handlowej. Budowa parkingu wymusza jednak przesunięcie dotychczasowej pętli autobusowej, dzięki temu przy zbiegu ulic Mikołajczyka i Ofiar Katynia pod koniec sierpnia pojawi się unowocześniona zajezdnia autobusowa.

W związku z planowaną inwestycją zaszła konieczność przesadzeń rosnących na terenie budowy drzew i krzewów. Inwestor – Womak Alfa Sp. z o.o.– dokonał już przesadzenia oraz wycinki drzew kolidujących z budową. Teren przy galerii zachowa swój „zielony” charakter.

Galeria Nowy Świat działa na rzeszowskim rynku od roku 2009. Dysponuje blisko 31 tys. mkw. powierzchni całkowitej, z czego powierzchnia najmu stanowi około 22 tys. mkw. W czteropoziomowym obiekcie jest miejsce na ok. 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych.