Punkt będzie działał na zasadzie franczyzy. Aktualnie sieć posiada już dwie tego typu restauracje, ale nadal zamierza rozwijać franczyzowy model współpracy. Cały czas poszukuje zatem partnerów biznesowych – zwłaszcza z terenu Wrocławia i aglomeracji śląskiej, a także Poznania i Gdańska. – W planach mamy otwarcie kolejnych punktów franczyzowych również w Szczecinie – informuje Piotr Niemiec, właściciel sieci restauracji Olimp.

Piotr Niemiec w rozmowie z Retailnet.pl zapowiada już kolejne otwarcie. Lokal sieci Olimp w październiku tego roku pojawi się w parku handlowym Futura Park koło Krakowa. Natomiast w przyszłym roku zostaną otwarte dodatkowo restauracje w Europie Centralnej w Gliwicach, Koronie Kielce i we wspomnianym centrum handlowym City Center Rzeszów. Do końca 2012 roku firma planuje otworzyć w sumie sześć nowych punktów.

– Dynamiczny rozwój sieci możliwy jest dzięki popularności restauracji wśród klientów. A doświadczenie zdobyte przez lata w kilkunastu własnych restauracjach przekazujemy franczyzobiorcom sieci – mówi Piotr Niemiec. Aktualnie w sieci działa 11 restauracji własnych i dwie franczyzowe.

Gastromall to firma działająca w gastronomii od 1995 roku. Jest właścicielem sieci restauracji Olimp z samoobsługowym systemem sprzedaży posiłków na wagę, które funkcjonują na terenie całego kraju.