Konferencja Shopping Center Forum 2010

Już w kwietniu bieżącego roku rozpoczęło się porządkowanie terenu pod inwestycję – wyburzenia starych magazynów. Na początku czerwca ruszyła modernizacja peronów oraz wylewka fundamentów pod nowy obiekt. Firmy prowadzą negocjacje z władzami Poznania w sprawie warunków i kosztów przeniesienia dworca PKS do nowego terminalu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Ponadto odbywają się rozmowy ze spółką Aquanet dotyczące wykupu nowej sieci sanitarnej i wodnej, która wybuduje TriGranit.

Równolegle odbywa się proces komercjalizacji nowej galerii handlowej, która ma zostać wybudowana przy dworcu. Aktualnie inwestor wynajął ponad połowę planowanej powierzchni handlowo-użytkowej.
Spółki ciągle nie posiadają pozwolenia na budowę i zakładają, że decyzja trafi do nich na przełomie czerwca i lipca. Przypomnijmy, że pod koniec maja TriGranit i PKP uzyskały nową decyzję lokalizacyjną.

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne to ogromna inwestycja, która w całości ma zostać ukończona w 2013 roku. Oprócz centrum komunikacyjnego, obiektów biurowych oraz parkingów powstanie także galeria, która docelowo będzie miała powierzchnię 60 tysięcy metrów kwadratowych.

TriGranit działa w Polsce od 2003 roku. Od tego czasu wybudował m.in: galerię Silesia City Center wraz z osiedlem mieszkaniowym Dębowe Tarasy w Katowicach oraz Bonarka City Center w Krakowie.