Centrum Sukcesja w Łodzi

Spółka deweloperska Echo Investment uzyskała już pozwolenie na budowę Outlet Park Szczecin. Będzie to pierwsze w regionie zachodniopomorskim centrum wyprzedażowe. Budowę pierwszego etapu można już rozpocząć.

Echo Investment jest właścicielem położonego w dzielnicy Prawobrzeże (przy ul. Struga) obiektu handlowego, które po przebudowaniu będzie pełniło funkcję centrum wyprzedażowego. Jak podaje inwestor, Outlet Park Szczecin będzie dysponował powierzchnią GLA około 24 tysiącami metrów kwadratowych.

Realizacja centrum będzie przebiegać w dwóch etapach. W pierwszej kolejności powstanie część „outlet”, a w niej około 70 lokali handlowych, wielosalowe kino Helios, supermarket i sklep elektroniczny. Druga faza budowy przewiduje dalsze powiększenie obiektu – tym razem o przestrzeń dla blisko 60 kolejnych sklepów.
Komercjalizacja Outlet Park Szczecin już się rozpoczęła. – Obecnie wynajęte jest blisko 50 procent powierzchni. Toczą się też kolejne rozmowy, głównie z firmami, które są zainteresowane lokalami o dużej powierzchni – mówi Tomasz Domoń, Leasing Manager z Działu Centrów Handlowych Echo Investment, odpowiedzialny za proces komercjalizacji projektu, prowadzony we współpracy CB Richard Ellis.
W Outlet Park swoją ofertę zaprezentuje docelowo blisko 130 najemców. Oddanie do użytku pierwszego etapu inwestycji planowane jest na początek 2012 roku.

Za koncepcję architektoniczną obiektu odpowiada pracownia architektoniczna Vsf – Creative, natomiast projekt budowlany wykonała pracownia STUDIO A4 ze Szczecina.

Szczegóły dotyczące budowy, a także wolnych powierzchni handlowych w Outlet Park Szczecin będzie można uzyskać 8-9 września 2011, w warszawskim hotelu Hilton. Echo Investment jest jednym z wystawców targów Shopping Center Forum & Trade Fair.

Spółka Echo Investment S.A. to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.
Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni około 700 tysięcy metrów kwadratowych. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. www.echo.com.pl.