Austriacki deweloper jest obecny na parkiecie w Wiedniu, był też notowany na giełdzie warszawskiej poprzez spółkę Immoeast. Firma wycofała się jednak z powodu zagrożenia utratą płynności finansowej. Po zmianach w strukturze, Immofinanz zakłada możliwość powrotu na Giełdę Papierów Wartościowych. Ostateczna decyzja jest jednak uzależniona od przebiegu procedur związanych z ponownym wejściem na parkiet.

Strategia działania firmy w Europie Środkowo-Wschodniej zakłada m.in. budowę branżowych centrów handlowych na terenie Polski. Spółka zakupiła w tym celu trzy nowe działki.

Dodatkowo Immofinanz zajmuje się obecnie zwiększeniem o 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni największego na Śląsku centrum handlowego katowickiego Silesia City Center. Za sprawą rozbudowy centrum zwiększy swoją powierzchnię z 66 tysięcy metrów kwadratowych do 86 tysięcy metrów kwadratowych. W kraju Immofinanz jest już właścicielem ponad 356 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni brutto, w tym 17 obiektów biurowych, parku logistycznego. Spółka Immofinanz jest międzynarodowym deweloperem. Firma jest także właścicielem centrum handlowego Stop Shop. Zlokalizowane jest ono w Legnicy, ma około 15 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Jej siedziba główna mieści się w Austrii.