Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim zostanie otwarty za niespełna rok. Pozyskanie 50 mln euro dla projektu to dobry znak – wszystko wskazuje, że inwestycja zostanie oddana do użytku terminowo. – Nova Park to pierwszy krok w nowej strategii Futureal, która zakłada współpracę ekspercką z regionalnymi partnerami. Fakt, że udało się zabezpieczyć finansowanie na bardzo dogodnych warunkach, wskazuje na siłę naszych dokumentów finansowych oraz podkreśla wiarygodność naszych partnerów – mówi Gábor Futó, założyciel Futureal.

Jak już informowaliśmy, poziom wynajmy centrum handlowego przekroczył już 70 procent powierzchni. W sumie obiekt dysponuje 140 punktami handlowo-usługowymi na całkowitej powierzchni 80 tysięcy metrów kwadratowych.

Caelum Development jest irlandzką grupą kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie. Spółka skupia się na rynku nieruchomości komercyjnych – działa na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce. Partnerem Caelum w budowie Nova Park została węgierska spółka Futureal. Developer w Europie Środkowo-Wschodniej realizowane nieruchomości, których wartość sięga ponad 1,6 miliarda euro. W tym rejonie firma planuje ulokować 100 milionów euro na zakup projektów budowanych we współpracy z innymi podmiotami.