Deweloper zamierza przeznaczyć na europejskie inwestycje 600 mln euro, z czego w ciągu najbliższych dwóch lat od 100 do 150 mln ulokowane będzie w Polsce. Kolejne 100 do 150 mln euro Immofinanz przeznaczy na pozyskiwanie nieruchomości w naszym kraju. Co więcej zarząd firmy przyznaje, że polski i rosyjski rynek są dla niej kluczowe i uznane przez kierownictwo Immofinanz za najbardziej perspektywiczne. Dlatego też zamierza prowadzić duże inwestycje w tych krajach.

Inwestycje Immofinanz – Sto Shop, to małe centra handlowe o powierzchni około 15 tysięcy metrów kwadratowych. Stawiane są one w miastach do 30 tysięcy mieszkańców i zwykle zlokalizowane w dobrych punktach komunikacyjnych np., w pobliżu autostrad.

Aktualnie w naszym kraju istnieje już jedno centrum handlowe Stop Shop. Zlokalizowane jest ono w Legnicy, ma około 15 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Centrum działa niespełna rok ale jest już w stu procentach skomercjalizowane.

Dodatkowo Immofinanz zajmuje się obecnie zwiększeniem o 20 tysiecy metrów kwadratowych powierzchni największego na Śląsku centrum handlowego katowickiego Silesia City Center. Za sprawą rozbudowy centrum zwiększy swoją powierzchnię z 66 tysięcy metrów kwadratowych do 86 tysięcy metrów kwadratowych. Aktualnie wiadomo już, że w galerii po otwarciu dobudowanej części, która ma być oddana do użytku jesienią 2011 roku, pojawi się 60 nowych najemców. W nowym kompleksie znajdą się m.in. dwa salony grupy Max Mara: Penny Black i Weekend by Max Mara, a także drugi w Polsce ekskluzywny salon Red Valentino. Oprócz lokali handlowych w centrum pojawi się nowy parking zlokalizowany na dachu obiektu -pomieścić do 500 samochodów. Łącznie Silesia dysponować będzie 3525 miejscami postojowymi. Za koncepcję architektoniczną obiektu odpowiada firma Bose International Planning and Architecture. Z kolei generalnym wykonawcą projekty jest firma budowlana Erbud.

W naszym kraju Immofinanz jest już właścicielem ponad 356 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni brutto, z czego około 60 procent stanowią powierzchnie handlowe.

Spółka Immofinanz jest międzynarodowym deweloperem. Jej siedziba główna mieści się w Austrii.