– Niezmiennie w obszarze naszego zainteresowania znajduje się kwestia optymalizacji kosztów energii zużywanej w naszych centrach, co przekłada się na minimalizowanie zużycia mediów, jak i efektywne negocjacje cenowe dotyczące zakupu nośników energii w dużych wolumenach dla wielu obiektów łącznie. Pozwala to z jednej strony obniżyć ceny zakupowanej energii oraz ograniczać wpływ dużych obiektów handlowych na środowisko naturalne – powiedział Piotr Skoneczny, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami Metro Group Asset Management.

Eksperci kładą także nacisk na inne elementy, w obszarze których można uzyskiwać duże oszczędności. – Nasza spółka wykorzystuje również efekt synergii dzięki obsłudze technicznej obiektów skoncentrowanych geograficznie przez mobilne grupy serwisowe, co pozwala na lepsze wykorzystanie istniejącego zespołu pracowników – dodaje Piotr Skoneczny.

Metro Group Asset Management zarządza obecnie dziewięcioma centrami handlowymi M1. W zeszłym roku firma przejęła jeszcze kilka projektów: Magnolię Park we Wrocławiu oraz – w porozumieniu z Rank Progress – Galerię Piastów w Legnicy i Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze. Ponadto z końcem 2010 roku spółka podpisała umowy z GE Real Estate Poland sp. z o.o., na mocy których stała się zarządcą centrum handlowego Ster w Szczecinie oraz CH Ursynów w Warszawie.

Do grona klientów firmy w zakresie dostarczania usług facility service (zarządzanie techniczne oraz serwisowanie obiektów) dołączyły również Plaza Center w Rybniku i galeria Gemini Park w Bielsku-Bialej. Wkrótce klientem firmy zostanie także Plaza w Rudzie Śląskiej.