Jak wskazuje Raport o rynku nieruchomości w Polsce, Marketbeat, wydany przez firmę Cushman & Wakefield, wynajęcie lokalu przy każdej z głównych ulic handlowych stolicy w ubiegłym roku kosztowało około 80-83 euro/mkw./miesiąc. To najwięcej w kraju. Po Warszawie, drugi na liście najdroższych lokalizacji był Kraków – tu stawki czynszu wahały się w granicy 75-77 euro/mkw./miesiąc. W takich miastach jak Katowice czy Poznań czynsze za dobre lokale przy ulicach handlowych wynosiły 57-59 euro/mkw./miesiąc. Taniej było już np. we Wrocławiu i Trójmieście, gdzie stawki kształtowały się na poziomie 35-49 euro/mkw./miesiąc. Natomiast w Szczecinie czy Łodzi zapłacić trzeba było już 30-33 euro/mkw./miesiąc.

Analitycy Cushman & Wakefield oceniają ten poziom jako bardzo stabilny, zwłaszcza w odniesieniu do kryzysowych lat wcześniejszych. Za sprawą dużego zainteresowania działalnością handlową przy głównych ulicach handlowych ze strony najemców, średni poziom pustostanów w tych lokalizacjach nie przekroczył pięciu procent.

Cushman & Wakefield jest firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie zatrudnia ponad 13 tysięcy pracowników w 234 biurach w 61 krajach. Firma oferuje usługi w pięciu głównych obszarach: obsługa transakcji, rynki kapitałowe, usługi dla najemców i inwestorów korporacyjnych, usługi doradcze oraz wycena i doradztwo. Cushman jest też jednym z liderów w dziedzinie badań światowego rynku nieruchomości.