Konferencja Shopping Center Forum 2010

Przy tworzeniu rankingu z TNS Pentor współpracuje Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych. Będzie to już druga edycja badania. Laureatami ubiegłorocznego zestawienia były: Galeria Graffica z Rzeszowa, Alfa Centrum w Olsztynie, Wola Park w Warszawie, Galeria Krakowska oraz Focus Mall Bydgoszcz.

Które galerie okażą się najlepsze w 2011? O tym przekonamy się już za około trzy miesiące, 8-9 września, podczas konferencji Shopping Center Forum & Trade Fair.

W tym roku podlegać będą centra o powierzchni najmu większej niż 10 tysięcy metrów kwadratowych. Zmianie nie ulegnie jednak cel badania, jakim jest chęć wyłonienia najlepiej zarządzanych obiektów. Takich, które można postawić jako przykład.

Badanie, którego podstawą jest rozsyłana najemcom centrów handlowych w całej Polsce ankieta, potrwają do 15 czerwca bieżącego roku. „Im liczniej przystąpicie Państwo do badania, tym bardziej miarodajne będą jego wyniki. Wszyscy ci, który wypełnią ankietę, na życzenie dostaną jej pełne wyniki, które nie będą przez nas upubliczniane”, czytamy w liście przewodnim organizatorów projektu badawczego. Zapewniają oni, że wszystkie udzielone przez najemców odpowiedzi pozostaną anonimowe, a wyniki badania zostaną przedstawione zbiorczo, w formie tabel i wykresów.

Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych jest zrzeszeniem powołanym dla zacieśnienia współpracy między firmami prowadzącymi działalność w galeriach. Celem organizacji jest między innymi ochrona interesów i praw najemców korzystających z lokali w obiektach handlowych, działanie na rzecz zapewnienia równych praw i obowiązków dla najemców i wynajmujących w szczególności w zakresie zawieranych umów najmu.