Jak poinformowali Retalnet.pl przedstawiciele Echo Investment, prace budowlane rozpoczną się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Galeria Olimpia powstanie w Bełchatowie, na działce przy ul. Armii Krajowej i Kolejowej, sąsiadującej z istniejącym już Centrum Handlowym Echo. Olimpia będzie dysponować powierzchnią najmu sięgającą 21 tysięcy metrów kwadratowych. W przestrzeni tej ma działać około 80 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych. Obiekt zostanie wyposażony również w parking na 800 miejsc postojowych. Galeria zostanie oddana do użytku w sierpniu przyszłego roku.

Wraz z bełchatowskim Centrum Handlowym Echo, które niedawno zostało przejęte przez spółkę Vousoka Ltd, nowa galeria będzie stanowić, uzupełniający się w ofercie, kompleks handlowo-usługowy o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 30 500 metrów kwadratowych. Klienci będą mogli wybierać z oferty handlowej dwóch hipermarketów oraz około 100 sklepów. Ofertę rozrywkową uzupełniać ma wielosalowe kino.

Spółka Echo Investment jest firmą inwestycyjno-deweloperską z polskim kapitałem. Realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Echo Investment będzie obecne na najbliższych targach Shopping Center Forum & Trade Fair. Stoisko inwestora będzie można odwiedzić 8-9 września 2011 roku w Warszawie, w hotelu Hilton. Przedstawiciele firmy zaprezentują, zwłaszcza potencjalnym najemcom, wstępne warunki współpracy.