Euro Mall Centre Management oferuje usługi zarządzania nieruchomościami w pięciu państwach Europy Środkowo-Wschodniej: w Czechach, Polsce, na Słowacji, Łotwie i Litwie. Spółka obsługuje między innymi INVESCO, ING Real Estate Investment Management oraz Carpathian Asset Management. W całym regionie zarządza ponad 40 nieruchomościami zajmującymi powierzchnię powyżej 658 tysięcy metrów kwadratowych, współpracując z ponad 2400 najemcami. Na rynku obecna jest od 2002 roku.

– Zawarta transakcja jest zgodna ze strategią przyjmowania na pokład renomowanych spółek, które będą wspierać podstawowe obszary naszej działalności. Firma EMCM jest uważana za przodującego zarządcę centrów handlowych w regionie. Zespół jej specjalistów uzupełni naszą ofertę usług i wzmocni zdolność doradzania inwestorom, najemcom i deweloperom – powiedział Mike Strong, prezes CBRE na region EMEA.

Korzyści fuzji widzi również prezes Euro Mall Centre Management, Jørn Elkjær-Holm. – Przyłączenie się do CB Richard Ellis stwarza szansę na to, abyśmy stali się częścią przedsiębiorstwa z najwyższej półki. Dzięki globalnej platformie CBRE będziemy mogli dzielić się doświadczeniem zdobytym na rynkach lokalnych, z międzynarodowymi deweloperami i inwestorami, a także z międzynarodowymi firmami z sektora handlu detalicznego, chcącymi zapewnić sobie obecność w kluczowych miastach regionu – zaznaczył.