Aktualnie na działce prowadzone są prace budowlane. – Realizację projektu rozpoczęliśmy na początku czerwca. Wówczas wyrównano teren, wyznaczono obrys obiektu oraz wykonano wykopy. Budynek ma zostać zakończony do listopada 2011 roku – powiedziała w rozmowie z Retailnet.pl Agnieszka Węgrowska z firmy Nickel Development.

Centrum powstanie na działce należącej do dewelopera, w pobliżu budowanego przez spółkę osiedla mieszkalnego Księżnej Dąbrówki. Roboczna nazwa dla obiektu to Galeria Dąbrówka.

Głównym najemcą będzie dyskont spożywczy. W obiekcie powstaną także sklepy i lokale usługowe: piekarnia, sklep mięsny, apteka, kwiaciarnia, salonik prasowy, fryzjer, kosmetyczka, pralnia, biuro podróży. Za komercjalizację jest odpowiedzialna firma Scallier. Przy obiekcie zalanowano także parking na 170 miejsc.

Convenience shopping center to format dostosowany do mniejszych miejscowości lub dzielnic dużych miast. Na rynku jest luka, która próbują zapełnić deweloperzy. Wśród deweloperów, którzy zdecydowali się na inwestycje w taki koncept są: firma Axi Immo, która poinformowała, że rozpoczyna komercjalizację powstającego obiektu typu convenience shopping center – CH Kowale w Trójmieście. Podobne działania rozpoczął także Capital Park, który tworzy sieć street mall Vis a vis. Pierwsze placówki powstaną w Radomiu i Łodzi.

Poznańska firma Nickel Development funkcjonuje na rynku od 1998 roku. Jest deweloperem oraz inwestorem. Specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym. Partnerem biznesowym spółki jest jej organizacja macierzysta – PTB Nickel Sp. z o. o. Do tej pory Nickel Development oddała do użytku niemal 87 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Obecnie firma realizuje obiekty o łącznej powierzchni użytkowej 20 tysięcy metrów kwadratowych oraz planuje budowę nowych inwestycji o łącznym metrażu przekraczającym 300 tysięcy metrów kwadratowych. Właścicielami firmy są Dagmara i Marian Nickel.