– Nie mamy wątpliwości, że dzięki niezwykle zróżnicowanej ofercie, produktach najwyższej jakości i najlepszej kawie salon Tchibo szybko znajdzie swoich zwolenników wśród legniczan. Jako klient i jego dyrektor cieszę się, że od teraz można go znaleźć właśnie w Galerii Piastów– stwierdził Sebastian Kaźmierowski, dyrektor obiektu.

Firma Tchibo rozpoczynała działalność w Niemczech w 1949 r. Początkowo dystrybuowała kawę droga wysyłkową. Stała się jednym z największych detalistów i producentów kawy. Obecnie zatrudnia ponad 11 tys. pracowników na świecie. W 2010 r. jej roczne przychody wyniosły 3,4 mld euro.W Polsce rozpoczęła dystrybucję kawy w 1992 r. Pierwszy swój salon otworzyła w 1999 r., a dziś ma ich już ponad 40.
W Galerii centrum znajduje się około 100 sklepów z segmentu moda i styl. Obiekt dysponuje powierzchnią 35 tysięcy metrów kwadratowych. Na trzech poziomach zlokalizowane są salony z ubraniami, butami i markową biżuterią, punkty usługowe, restauracje i kawiarnie. Operatorem spożywczym jest Piotr i Paweł, a kinowym Helios.

Galeria Piastów należy do legnickiego developera Rank Progress. Spółka zrealizowała do tej pory 700 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej w całym kraju na własne potrzeby oraz dla sieciowych globalnych operatorów (Carrefour, Castorama, Leroy Merlin, Tesco, Jeronimo Martins). Obecnie ma w swoim portfelu własne centra handlowe w Legnicy, Zamościu i Jeleniej Górze. W najbliższych miesiącach otworzy centra w Kaliszu ( Galeria Tęcza) , Świdnicy ( Galeria Świdnicka) i Krośnie( Park Handlowy Miejsce Piastowe). Do 2014 r/ planuje otwarcie kilkunastu centrów o łącznej powierzchni około 500 tysięcy metrów kwadratowych. Nakłady inwestycyjne mogą sięgnąć 2,2 mld złotych.

Legnica miała już jeden salon Tchibo. Znajdował się w Centrum Handlowym Ferio przy ul. ul. Chojnowskiej 41, jednak przestał działać w maju tego roku. Dziś nowo otwarty salon Tchibo w Galerii Piastów przy ul. Najświętszej Marii Panny 9 jest jedynym salonem reprezentującym tę markę w Legnicy.