Otwarcie planowanie jest na koniec 2014 r. Deweloper przyznaje jednak, że bardziej realny jest początek 2015 roku. Rozmowy z ratuszem w sprawie budowy centrum są już na zaawansowanym etapie. Jak podał Kurier Lubelski, inwestor podpisał już list intencyjny z władzami miasta. Trzeba jednak przeprowadzić całą procedurę administracyjną, aby można było rozpocząć budowę. Na lokalizację centrum wybrano zbieg al. Kraśnickiej i ulicy Jana Pawła II – atutem tutaj są nowe osiedla w okolicy. Ségécé liczy, że dzieki komunikacji miejskiej centrum obejmie swoim zasięgiem 700 tysięcy potencjalnych klientów.
W centrum znajdą się cztery wielkopowierzchniowe sklepy: supermarket, sklep ze sprzętem AGD i sportowy. To będzie zalążek centrum, do którego następnie zostaną dobudowane biura i kino. Projektanci z francuskiego biura architektonicznego Architekci przewidzieli wolną przestrzeń pośrodku kompleksu, gdzie latem będzie być może działać plaża, a zimą – lodowisko. Projekt wykonało francuskie biuro architektoniczne Sud Archtectes. Inwestycja kosztować będzie 400 mln zł.

Spółka Ségécé należy grupy Klépierre. Jest ona właścicielem m.in. galerii handlowych Plaza, w tym obiektu przy ulicy Lipowej w Lublinie.