Plan rozwoju sieci na bieżący rok zakłada również otwarcie około pięciu placówek własnych. Jednak zdecydowanie większy nacisk będzie kładziony na rozwój w systemie franczyzowym. Komfort poszukuje zatem przedsiębiorców gotowych podjąć współpracę.

– Nowym inwestorom umożliwiamy obecnie rozłożenie połowy kwoty inwestycji na pięć rat. Natomiast dla franczyzobiorców, którzy otwierają kolejny sklep pod naszą marką, mamy bardziej atrakcyjne warunki. Umożliwiamy rozłożenie całej kwoty na 10 rat – mówi Anna Klinowska, dyrektor do spraw rozwoju Sklepów Komfort SA.

Jak wynika z podanych przez przedstawicieli spółki informacji, aktualnie najbardziej oczekiwani są kandydaci na franczyzobiorców, którzy chcieliby rozpocząć działalność w takich miastach jak Lębork, Stalowa Wola, Świdnica, Września, Kutno, a także Dzierżoniów.

Sklepy franczyzowe Komfort powstają w miastach liczących 30-80 tysięcy mieszkańców. Warunkiem przystąpienia do sieci jest posiadanie działalności gospodarczej oraz kapitału na inwestycję początkową w wysokości od 90 do 120 tysięcy złotych i dysponowanie lokalem własnym lub wynajmowanym o powierzchni od 300 do 400 metrów kwadratowych.

Obecnie sieć Komfort liczy 158 sklepów, z czego 149 sklepów w Polsce (110 własnych i 39 franczyzowych), siedem sklepów w Czechach i dwa na Słowacji.