Inwestor, spółka Galeria Mazovia, wraz z końcem kwietnia bieżącego roku nabył działkę przy ul. Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim. Właściciel firmy, Arkadiusz Bruski, planuje wybudować tu obiekt, którego funkcja – poza handlową – będzie się skupiać również wokół rozrywki. Obiekt ma obejmować zasięgiem mieszkańców Tomaszowa, ale i najbliższych okolic.

Koszt inwestycji kształtuje się na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych (szczegółowa kwota nie została jeszcze ujawniona). Galeria ma być oddana do użytku najprawdopodobniej w przyszłym roku – dotrzymanie planu jest uzależnione od wydania przez władze miasta pozwolenia na budowę. Inwstor, spodziewa się jednak, że nastąpi to jeszcze przed końcem tego roku, bo jak deklaruje, projekt ma być realizowany zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Jak na razie, wniosek na budowę nie wpłynął do urzędu, poinformował w rozmowie z Retailnet.pl rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Tomaszów Mazowiecki zlokalizowany jest w województwie łódzkim. Miasto zajmuje obszar 48,3 kilometrów kwadratowych, który zamieszkuje ponad 65 tysięcy mieszkańców. Miejscowość sąsiaduje z gminą Lubochnia, a także wiejską gminą Tomaszów Mazowiecki.