Do nowych obowiązków Sonii Kosteckiej i Katarzyny Puszki-Walenciak należą między innymi zarządzanie, współpraca z najemcami oraz działania operacyjne. Obydwie odpowiedzialne są również za nadzór nad działaniami marketingowymi, prowadzonymi w obrębie obiektów Focus Mall w Rybniku i Bydgoszczy.
Sonia Kostecka jest związana z branżą centrów handlowych od roku 2005. Pracę rozpoczynała w firmie Parkridge Retail Development. Natomiast do Alfa Asset Management trafiła dwa lata później. Przed awansem na dyrektora centrum w Rybniku była asystentką dyrektor zarządzającej.

Natomiast Katarzyna Puszka-Walenciak pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała w agencjach eventowych, specjalizujących się w obsłudze galerii handlowych. Do firmy Alfa Asset Management dołączyła w 2008 roku – pracowała jako specjalista ds. marketingu i wynajmu w Focus Mall Bydgoszcz.

Alfa Asset Management świadczy usługi z dziedziny zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Odpowiada za asset i property management, wynajem i rekomercjalizację obiektów, zarządzanie finansami spółek i nieruchomości, audyt techniczny budynków, a także marketing. Do grona klientów Alfa Asset Management należą: Parkridge Holdings i Prologis, Aviva Investors, ING RE, 4 Development, firma współpracowała również z centrami handlowymi: Złote Tarasy i Blue City w Warszawie.