Wprowadzenie sieci Matras do Dębicy potwierdza w rozmowie z Retailnet.pl Joanna Bujak, specjalista do spraw najmu w IVS Grupa. W nowej księgarni klienci będą mieli dostęp nawet do kilkudziesięciu tysięcy tytułów. Sieć posiada aktualnie około 100 punktów handlowych w całej Polsce, a w ich ofercie jest zwykle od 5 do 35 tysięcy książek.

Na tym jednak nie koniec nowości w dębickiej galerii. Joanna Bujak z IVS dodaje, że jest zadowolona z przebiegu rozmów z potencjalnymi najemcami – w przypadku kilku firma czeka już tylko na akceptację umów. Bujak nie zdradza na razie szczegółów, nadmienia jednak, że zostaną one ujawnione w najbliższym czasie. Wśród nowych najemców pojawią się sieci usługowe i gastronomiczne.

Za sprawą rozbudowy Galeria Raj w Dębicy powiększy się o 7 tysięcy metrów kwadratowych. Jej łączna powierzchnia wyniesie 21 tysięcy metrów kwadratowych. Zmiany będą dotyczyć również wyglądu budynku. Wizualnie poprawiona zostanie wewnętrzna część obiektu (w tym oświetlenie i posadzki), ale galeria ulegnie odświeżeniu również z zewnątrz. Przebudowa będzie przebiegać zgodnie z projektem przygotowanym przez firmę NC Architekci z Krakowa. Generalnym wykonawcą nowej galerii została spółka Bati-Invest z Gdańska.