Park Handlowy Bogatynia

Inwestor informuje także, że pierwszy z powstających budynków jest skomercjalizowany w 60 procentach. – Aktualnie mamy podpisane listy intencyjne z kilkoma najemcami. Na razie nie mogę zdradzić, o jakie firmy chodzi – powiedział Wojciech Rogala, członek zarządu Gant Development.

Park Handlowy Bogatynia zostanie wybudowany na działce o powierzchni 22,45 tysięcy metrów kwadratowych zlokalizowanej pomiędzy ulicami Daszyńskiego i Spółdzielczą, bezpośrednio przy już istniejącym hipermarkecie Tesco oraz salonie Media Expert, który znajduje się naprzeciwko wjazdu na teren nowo powstajacego obiektu. Zgodnie z planami będzie się on składał z dwóch budynków o łącznej powierzchni 6,36 tysięcy metrów kwadratowych. W wewnętrznym pasażu znajdzie się sześć lokali (w tym dwa gastronomiczne), 4-5 sklepów z bezpośrednim wejściem z parkingu oraz market typu DIY o powierzchni 2,5 tysięcy metrów kwadratowych. Przed budynkiem zaplanowano 200 miejsc parkingowych.

Gant Development SA to holding spółek celowych, które od 1998 r. prowadzą działalność deweloperską. Aktywność spółki koncentruje się na budowie lokali mieszkalnych i usługowych, a także sprzedaży i zarządzaniu wybudowanymi nieruchomościami. Spółka zrealizowała z kilkanaście inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych, w tym zmodernizowane i otwarte w 2008 roku Centrum Handlowe Marino we Wrocławiu, którego inwestorem i zarządcą jest firma Rafael Investment, należąca do struktur holdingu.