Deweloper powraca do koncepcji centrum, które ma pełnić funkcje: handlową, rozrywkową, rekreacyjną i biznesową. Przedstawiciele inwestora nie chcieli jednak na razie rozmawiać o szczegółach.

Idylla powstanie we wrocławskiej dzielnicy Gądów, pomiędzy ulicami: Na Ostatnim Groszu, Legnicką i Horbaczewskiego. Centrum będzie znajdować się w sąsiedztwie drogi na lotnisko i aktualnie budowanego stadionu na Euro 2012.

Oprócz części handlowej, w planowanym obiekcie powstanie zaplecze sportowo-rekreacyjne, hotel z dwustoma pokojami, centrum SPA i wellness oraz centrum medyczne. W galerii będzie funkcjonowała także strefa gastronomiczna (wewnątrz i na zewnątrz budynku).

Mayland Real Estate istnieje od 2006 roku, w 2008 oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz pierwszą część Jantara w Słupsku. W planach ma kolejne projekty: przebudowę CH Wzgórze w Gdyni (otwarcie w 2013 roku) oraz Jantar w Słupsku (otwarcie w kwietniu 2012 roku) oraz realizację Serenady w Krakowie (trwa proces komercjalizacji obiektu), Aleji Słońca w Szczecinie (złożono wniosek o pozwolenie na budowę) oraz Bella Doliny w Rzeszowie (trwa proces administracyjny). Zapowiedź budowy Idylli powiększa łączną powierzchnię inwestycji francuskiego dewelopera z 240 do 300 tysięcy metrów kwadratowych.