W ciągu najbliższych trzech miesięcy zostaną otwarte kolejne kawiarnie Empik Cafe. Pojawią się w Łodzi, we Wrocławiu i w Warszawie. W tym czasie na rynku ma powstać około 5-7 nowych punktów sieci.

Plany rozwojowe Empik Cafe sp. z o.o. przyspieszyły w ostatnim czasie. Jak podaje Krzysztof Kaliciński, dyrektor generalny Empik Cafe, do końca roku firma planuje wprowadzić w kraju około 10-15 kawiarni. Nie wyklucza on nawet otwarcia większej ich liczby. Wszystko uzależnione będzie jednak od trwających aktualnie negocjacji z wynajmującymi atrakcyjne dla firmy lokale.

Ostatnie zmiany w obrębie sieci nastąpiły w maju. Odnowione zostały kawiarnie na rogu ulic Nowy Świat i Aleje Jerozolimskie oraz w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie, gdzie wprowadzono nowy, odświeżony design. Re-modeling jest planowany również w przypadku kilku innych lokali sieci.

Empik Cafe to spółka, która powstała trzy lata temu. Jest wynikiem umowy joint-venture HDS Polska Sp. z o.o. oraz Empik Sp. z o.o. Należą do niej cztery brandy gastronomiczne – Empik Cafe, Voyage Cafe, Flying Bistro oraz Business Shark. Lokale usytuowane są w przede wszystkim w centrach handlowych oraz głównych portach lotniczych i kolejowych w Polsce.