Do grona 100 najemców, którzy wraz z otwarciem Hali Kijowskiej uruchomią swoje placówki, dołączyła sieć Media Expert. Salon będzie miał 600 metrów kwadratowych. Powstanie przy nim kafeteria oraz pokój negocjacyjny. Firma oferuje multimedia, sprzęt RTV, AGD, laptopy, akcesoria i sprzęt fotograficzny i gsm, rowery, skutery, quady, sprzęt relaksacyjny i narzędzia ogrodowe. Obecnie Media Expert posiada 238 elektromarketów o łącznej powierzchni 200 tysięcy metrów kwadratowych. Umowa najmu została zawarta na pięć lat za pośrednictwem agencji Sofis.

Kolejnym najemcą została firma Witek’s, która sprzedaje wyroby z porcelany, szkła, a także wyposażenie kuchni, sprzęt gastronomiczny czy oświetlenie. Jej salon zajmie powierzchnię 570 metrów kwadratowych. Spółka posiada obecnie 14 salonów w całej Polsce. Oprócz wymienionych sklepów w Hali Kijowskiej pojawią się także: butik Gatta, salon marki Kastor, sklep z odzieżą damską Żana.

W Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina o łącznej powierzchni najmu 45 tysięcy metrów kwadratowych powstaną trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka, z parkingiem na ponad 2,2 tysiąca miejsc dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów.

Inwestorem przedsięwzięcia jest firma Korczowa Dolina Sp. z o.o. – spółka celowa dedykowana do projektu Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina. Głównym udziałowcem spółki jest Waimea Holdings Limited, która na terenie Polski zaangażowana jest również w inne projekty jak EAST A4 Logistic Park i North-West Logistic Park. Za proces komercjalizacji odpowiedzialna jest spółka Brabant przy współpracy z firmą Doradztwo Inwestycyjne Sławomir Godyń. Natomiast zarządcą Waimea Property Management.