Jak przypominają przedstawiciele Echo Investment, nie jest to pierwsza współpraca z Heliosem – spółką, która od sierpnia 2010 roku stanowi część Grupy Agora SA. Helios jest już operatorem siedmiosalowego kina w Galerii Echo Kielce. W przyszłym roku kolejny oddział ogólnopolskiej sieci pojawi się w Bełchatowie, gdzie do użytku klientów zostanie oddanych sześć sal projekcyjnych (łączna liczba miejsc – 1233). W kraju Helios posiada łącznie 140 sal (ponad 31 tysięcy foteli). Firma zarządza kinami od 1993 roku.

W bełchatowskiej galerii, Helios dołączy do około 80 innych firm, które w sierpniu 2012 roku otworzą swoje sklepy i punkty usługowe. Projekt centrum handlowego zakłada budowę 21 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu.

Obiekt będzie sąsiadował z działającym już Centrum Handlowym Echo, tworząc spójny w ofercie kompleks o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 30 500 metrów kwadratowych.

Echo Investment jest firmą inwestycyjno-deweloperską z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Firma zrealizowała ponad 80 projektów w 28 miastach Polski (o łącznej powierzchni około 700 tysięcy metrów kwadratowych).