Aktualnie w sieci Grycan lody od pokoleń działa 89 lodziarni. Są one zlokalizowane w całej Polsce. Właściciel, spółka Lodziarnie Firmowe, chętnie otwiera nowe lokale w galeriach handlowych.

– Lokale gastronomiczne są bardzo ważnym najemcą centrów handlowych. Klienci odpoczywają w nich po zakupach, czy wręcz specjalnie umawiają się tu na spotkania. Dlatego cieszę się, że tak renomowany najemca wzbogaci ofertę naszego centrum w Sieradzu – podpisanie umowy skomentował Aleksander Walczak, prezes Grupy Foren.

W wynajmie pośredniczyła firma BOIG Property Consulting, spółka wchodząca do grupy The Blue Ocean Investment Group. BOIG odpowiada za komercjalizację Dekady w Sieradzu.

Centrum handlowo-usługowe będzie miało ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, z czego na wynajem przeznaczono około 10 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestorem jest Ingeborg Investments sp. z o.o. (spółka z grupy Foren).

W parterowej galerii znajdzie się hipermarket Tesco i około 50 innych sklepów, lokali gastronomicznych i punktów usługowych. Najemcami galerii będą między innymi Tesco (będzie to największy sklep spożywczy w regionie), oraz Media Expert (największy sklep ze sprzętem RTV i AGD w regionie).

Do dyspozycji klientów zostanie oddany parking, który pomieści 330 aut.