– Tydzień temu zakończyliśmy przebudowę i adaptację lokalu. Jego powierzchnia została powiększona z 70 do 180 mkw. Obecnie czekamy już tylko na uprawomocnienie się decyzji administracyjnych i budowlanych – mówi w rozmowie z portalem Horecanet.pl Marzena Krupińska, dyrektor ds. rozwoju sieci Multifood STP.
Nowa restauracja to piąty franczyzowy punkt i dziewiąty własny lokal sieci. Znajduje się na pierwszym piętrze galerii handlowej Pogoria w Dąbrowie Górniczej, w strefie food court. – Restauracja sąsiaduje z wejściem do kina i punktami dużych, znanych marek gastronomicznych. Ich obecność potwierdza, że wybrana przez nas lokalizacja to dobra decyzja – zapewnia Marzena Krupińska.

Dwa tygodnie temu firma przekształciła się w spółkę akcyjną i planuje debiut na New Connect, który pozwoli osiągnąć wzrost kapitału w wysokości 20 mln złotych. Pieniądze zostaną zainwestowane w rozwój sieci. – Czekamy na dobry moment oraz decyzje firm, które nas wprowadzą na giełdę. Szacujemy, że nastąpi to jesienią lub na początku przyszłego roku – dodaje Marzena Krupińska.

Multiffod STP planuje również otwarcie kolejnego własnego lokalu w atrakcyjnej lokalizacji. Tym razem na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Sieć prowadzi w tej sprawie rozmowy z PKP.

Firma to pierwsza w Polsce sieć restauracji sprzedająca jedzenie w systemie samoobsługowym, na wagę. Większość punktów firmy zlokalizowanych jest w centrach handlowych. Inwestycja we własną restaurację Multifood STP to zakres 400-800 tysięcy złotych na urządzenie lokalu. Wstępna opłata franczyzowa wynosi 40 tys. zł.